Wójt Gminy oraz Rada Gminy Rząśnia już po raz kolejny zapraszają Rolników, Mieszkańców Gminy i wszystkich Gości na Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą się na boisku sportowym przy budynku szkoły podstawowej w Broszęcinie już w niedzielę 20 września.

Jak co roku, tegoroczne Święto Plonów obfitować będzie w wiele atrakcji. I tak poza tradycyjnym barwnym korowodem, który przejdzie spod Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Broszęcinie, uroczystą polową Mszą Św. oraz częścią oficjalną i ekspozycją okolicznościowych wieńcy przygotowanych wspólnie przez wszystkie sołectwa z terenu naszej gminy, prezentować nam będą się rodzime stowarzyszenia – dając m. in. odwiedzającym ich Gościom okazję do wypróbowania lokalnych potraw i innych owoców swej działalności na rzecz lokalnej społeczności.

Dla wszystkich zgromadzonych organizatorzy przygotują również darmowy poczęstunek. Poza tym na placu dożynkowym wszyscy obecni będą mogli skorzystać z placu zabaw dla dzieci, stoisk gastronomicznych i innych ciekawostek.

Oprócz tego – już na scenie, będziemy mogli zobaczyć wiele atrakcji, m. in. występy lokalnych zespołów tanecznych i muzycznych, koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej czy też wreszcie zespół „Biesiada Show” i koncert zespołu „Veegas”. Całość, już późnym wieczorem zakończymy przy dźwiękach DJ’a.

Szczegóły prezentujemy na załączonym plakacie.

 dozynki2015_plakat_3-t.png
Jeszcze raz serdecznie zachęcamy do przybycia.