Kolejny już raz – w czasie Dożynek, mieszkańcy gminy Rząśnia dziękowali za zebrane plony. W niedzielę 7 września Dożynki Gminne rozpoczęła Msza św. odprawiona w kościele parafialnym pw. Św. Macieja w Rząśni, na którą przedstawiciele poszczególnych sołectw przybyli z pięknymi wieńcami żniwnymi.

Tuż po nabożeństwie delegacje barwnym korowodem udały się na plac dożynkowy, by uczestniczyć w obchodach tego rolniczego święta. Na wstępie gospodarz gminy – Wójt Tomasz Stolarczyk w swoim przemówieniu podkreślił jak ważna i ciężka w obecnych czasach jest praca rolnika.

Potem byliśmy świadkami występów i przyśpiewek lokalnych zespołów ludowych, dzieci z ogniska muzycznego, a wreszcie bardziej rozrywkowej części obchodów, tj. znakomitego występu poznańskiego kabaretu „Czołówka Piekła” i koncertu białostockiego zespołu „Servis”. Na zakończenie mogliśmy się bawić przy dźwiękach Dj’a.

W czasie trwania Dożynek przybyła publiczność miała także okazję do skosztowania potraw i wypieków przygotowanych przez sołectwo Rząśnia oraz stowarzyszenia z terenu naszej gminy. Na pięknie przyozdobionych stoiskach działo się naprawdę wiele, a zgromadzona publiczność tłumnie oblegała przygotowane przez nich namioty.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim rolnikom za trud ciężkiej pracy i wielkie serce, które wkładają w to, by nikomu z nas nigdy nie zabrakło chleba. Dziękujemy mieszkańcom gminy za kultywowanie dożynkowych tradycji, wykonanie wieńców żniwnych, przygotowanie obrzędów oraz barwnego korowodu.

.