Informujemy, że po przeprowadzonej w dniu 28.02.2023 r. inwentaryzacji Gmina posiada jeszcze na składach węgiel w asortymencie – orzech.

W związku z powyższym, osoby, które są uprawnione do zakupu paliwa stałego po cenach preferencyjnych mogą jeszcze złożyć wnioski i zakupić węgiel tylko i wyłączenie w sortymencie orzech. Nie można już składać wniosków na ekogroszek.

Wnioski są dostępne w Urzędzie Gminy w Rząśni ul. 1 Maja 37, 98-332 Rząśnia w biurze podawczym (parter) w godzinach pracy Urzędu oraz na stronie internetowej Gminy.

Wnioski można składać osobiście w siedzibie Urzędu Gminy w Rząśni lub elektronicznie z wykorzystaniem platformy ePUAP. (Uwaga! Wniosek przesyłany poprzez platformę ePUAP powinien zawierać podpisany podpisem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym plik wniosku – skan, itp. Podpisanie samej przesyłki nie spełnia wymogów formalnych).

Poniżej przedstawiono kilka przykładów określających przypadający wnioskodawcy limit węgla zgodnie z przesłaną interpretacją PGG. Gdy wnioskodawca zakupił odpowiednio:
– poniżej 1,5 t – mógł kupić 1,5 t w 2022 r. i może kupić 1,5 t w 2023 r.,
– 1,5t i więcej, a poniżej 3 t – może kupić 1,5 t w 2023 r.,
– powyżej 3 t – nie może skorzystać z zakupu w 2022 i 2023 r.

 

Pliki do pobrania:
wzór wniosku o preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstwa domowego (II transza – rok 2023) (plik PDF),
wzór wniosku o preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstwa domowego (II transza – rok 2023) (formularz aktywny).

Zakup preferencyjny paliwa stałego (węgla)