Wójt Gminy, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej wraz z Radą Gminy Rząśnia mają zaszczyt zaprosić wszystkich Mieszkańców i Gości na tegoroczne Dni Gminy Rząśnia, które odbędą się w dniach 8 – 9 lipca czyli jak co roku w drugi weekend tego wakacyjnego miesiąca.

Niewątpliwą gwiazdą Dni Gminy Rząśnia 2017 jest Zespół VARIUS MANX Z KASIĄ STANKIEWICZ jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych polskiej sceny. Liderem grupy jest Robert Janson, przez Varius Manx przewinęło się też wiele wokalistek, które teraz z powodzeniem rozwijają swoje solowe kariery, jak Anita Lipnicka, Kasia Stankiewicz czy Monika Kuszyńska.

W sobotę wystąpią dla nas również grupa G. D. P. SQUAD – uczestnik programu MUST BE THE MUSIC, grająca reggae z elementami rocka i innych gatunków muzycznych, zespół disco-polo HITMAN, grający oryginalne wersje największych przebojów słynnej grupy Boney M Zespół muzyczno-taneczny MAGIC OF BONEYM. Na zakończenie bawić nas będzie Zespół ANTRAX.

Z kolei niedziela jest dniem bardziej skierowanym do rodzin oraz koncentruje się na zapewnieniu rozrywki odpowiedniej dla większej grupy odbiorców. Dlatego też, już tradycyjnie, zagra dla nas młodzież z Ogniska Muzycznego w Rząśni oraz  Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Rząśnia. Nie zabraknie miejsca dla programu dla dzieci „Zielona wyspa pirata Pifpafa”, który wprowadzi naszych najmłodszych w świat ekologii oraz występu jednego najlepszych i najzdolniejszy kabaretów młodego pokolenia – wrocławskiego CHYBA.

Głównym punktem wieczoru jest koncert dwóch zespołów grających niezwykle popularny w ostatnim czasie gatunek muzyki jakim jest disco-polo a dokładniej JORRGUS i VERDIS. Po nich zagra dla nas DJ.

Wspomnieć należy, że w tym roku Dni Gminy Rząśnia po raz pierwszy organizowane są – przy wsparciu Wójta i Rady Gminy Rząśnia – przez gminną instytucję kultury jaką jest Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni. Jest to kolejny etap jej rozwoju w kierunku instytucji kultury kompleksowo zajmującej się tą sferą życia mieszkańców gminy.

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy i życzymy gorącej zabawy.

Dni Gminy Rząśnia 2017

Dni Gminy Rząśnia 2017