Wójt Gminy wraz z Radą Gminy Rząśnia już teraz serdecznie zapraszają wszystkich Mieszkańców Gminy oraz Gości na Dni Gminy Rząśnia, które w tym roku odbędą się w dniach 9 – 10 lipca.

Jak co roku – tak i teraz, Dni Gminy są okazją do wspaniałej dwudniowej zabawy przy dźwiękach muzyki o jak najbardziej różnorodnym charakterze. Wszyscy przybyli na plac przed kompleksem sportowo – rekreacyjnym w Rząśni będą mogli nie tylko odpoczywać przy ulubionym zespole, ale też skorzystać z innych atrakcji, m. in. wesołego miasteczka dla dzieci, stoisk handlowych i wielu niespodzianek.

Poniżej przedstawiamy harmonogram tegorocznych obchodów święta gminy, których głównymi punktami będą:
– w sobotę 9 lipca, koncert zespołu Ira, polskiego zespołu rockowego istniejącego od roku 1987 i będącego niewątpliwą legendą polskiej sceny muzycznej. Ira to ciągle jeden z najatrakcyjniejszych i najczęściej słyszanych w rozgłośniach radiowych czy stacjach muzycznych grup. Znany z takich hitów jak: „Mój dom”, „Nadzieja, „Wiara”, „Znamię”, „Jestem obcy”, „Ona jest ze snu”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”.

– w niedzielę 10 lipca, koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy, polskiego zespołu pop rockowego złożonego przede wszystkim z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM. Muzyka zespołu jest mieszaniną wielu stylów muzycznych takich jak rock, punk, ska. W zespole zobaczyć można między innymi Wojciecha Jagielskiego oraz Jacka Kreta. Autorem większości tekstów zespołu jest Rafał Bryndal. Autorzy takich przebojów jak: „PiłkarSKA”, „Byłaś dla mnie wszystkim”, „Wezmę Cię”, „Wybory”,, „Okrutna, zła i podła”.
Niewątpliwą niedzielną atrakcją będzie wspólny występ tego zespołu z Młodzieżową Orkiestrą Dęta Gminy Rząśnia – planowane jest wspólne zagranie kilku utworów.

Harmonogram Dni Gminy Rząśnia 2016
Sobota, 9 lipca 2016 r. (początek, ok. godz. 16:30)
Koncert zespołu EJ – Energetyczna Jazda
Występ grupy taneczno-wokalnej MARAQUJA
Koncert zespołu disco-polo ŁUKASH
Koncert zespołu IRA
Koncert grupy muzycznej SUMMERS

Niedziela, 10 lipca 2016 r. (początek, ok. godz. 15:00)
Koncert Gminnego Ogniska Muzycznego w Rząśni
Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia
Program dla dzieci „Przygody Pędziwiatra”
Program kabaretowy CEZAREGO PAZURY
Koncert zespołu disco-polo BASTA
Koncert zespołu POPARZENI KAWĄ TRZY
(wraz z MOD Gminy Rząśnia)
DJ Dżager

Zapraszamy.