Niebawem telewizja całkowicie zmieni system transmisji danych z analogowego na cyfrowy. Telewizja cyfrowa to bez wątpienia telewizja przyszłości. Zmiana ta dokonała się już w większości krajów Europy i podążając ich tropem, zmiany wprowadza również Polska. Proces ten przeprowadzony jest etapami. Wszelkie regulacje z nią związane są zawarte w opracowanym przez rząd projekcie Planu wdrażania telewizji cyfrowej.

Cyfryzacja telewizji naziemnej w Polsce, czyli zastąpienie tradycyjnej techniki nadawania analogowego nowoczesną techniką cyfrową, należy do jednego z najważniejszych projektów w sferze publicznej. Sygnał analogowy ma być całkowicie zastąpiony przez cyfrowy nie później niż do dnia 31 lipca 2013 roku. W województwie łódzkim całkowite wyłączenie sygnału analogowego planowane jest na maj 2013 roku.

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej kampanii informacyjnej o naziemnej telewizji cyfrowej: www.cyfryzacja.gov.pl, gdzie można znaleźć wszystkie niezbędne informacje o wdrażanych zmianach.