Uprzejmie przypominamy, iż zbliża się termin wyłączenia nadajników naziemnej telewizji analogowej i zastąpienie ich nowoczesną techniką cyfrową.

Sygnał analogowy ma być całkowicie zastąpiony przez cyfrowy nie później niż do dnia 31 lipca 2013 roku. W województwie łódzkim całkowite wyłączenie sygnału analogowego planowane jest na maj 2013 roku.
Proces wyłączeń nadawania analogowego przebiega etapami – rozpoczął się 7 listopada 2012 roku i zgodnie z ustawą z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej zakończy się do końca lipca 2013 r.

Tegoroczne wyłączenia emisji analogowej obejmą następujące obszary rezerwacyjne (wg głównych nadajników):
– 22 kwietnia 2013 r.: Częstochowa/Wręczyca Wlk (zasięg nadajnika obejmuje teren gminy Rząśnia i jest wykorzystywany przez niektórych mieszkańców), Gorlice, Kłodzko/Czarna Góra, Opole/Chrzelice, Rabka/Luboń Wielki, Szczawnica/g. Przechyba, Tarnów/g. Św. Marcina, Wrocław/Śleża, Zakopane/Gubałówka.
– 20 maja 2013 r.: Łódź/Komin EC-4 (zasięg nadajnika obejmuje teren gminy Rząśnia i jest wykorzystywany przez niektórych mieszkańców), Białogard/Sławoborze, Bydgoszcz/Trzeciewiec, Gniezno/Chojna, Kalisz/Mikstat, Katowice/Kosztowy, Konin/Żółwieniec, Koszalin/Gołogóra, Kraków/Chorągwica, Lębork/Skórowo Nowe,  Piła/Rusinowo, Świnoujście/ul. Chrobrego.

Więcej informacji na http://cyfryzacja.gov.pl.

Poniżej zamieszczamy również wspólne pismo Ministra Administracji i Cyfryzacji, Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie cyfryzacji telewizji naziemnej oraz plakat krótko informujący o tym procesie.

cyfryzacjap-t.jpg