Bibliotekarki z powiatu ostrzeszowskiego z wizytą w Rząśni

12 czerwca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów pełniąca zadania powiatowe odwiedziła Bibliotekę w Rząśni w ramach wyjazdu szkoleniowego. Na wymianę dobrych praktyk bibliotekarki wybrały się tego dnia również do Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach w woj łódzkim.

Wyjazdy szkoleniowe pozwalają zapoznać się z nowoczesnym formami usług świadczonych w oparciu o nowe technologie, z różnorodnymi formami pracy z czytelnikiem dziecięcym i dorosłym w bibliotekach oraz dają możliwość zapoznania się z nowoczesną aranżacją wnętrz bibliotecznych. Wspólna wymiana doświadczeń przyczynia się do podnoszenia standardów usług bibliotecznych. Wyjazdy do innych bibliotek mają wielkie znaczenie dla rozwoju zawodowego bibliotekarzy:pozwalają na poszerzenie horyzontów oraz poznanie sposobów i warunków pracy innych bibliotek.

Bibliotekarki z ostrzeszowskiej biblioteki to niesamowite kobiety odwiedzające biblioteki w całej Polsce, rozdające mnóstwo pozytywnej energii i bardzo kreatywne. Dziękujemy!

Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni.