Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

W Gminnym Ośrodku Zdrowia w Rząśni dostępne są już szczepionki przeciw grypie.
Specjaliści namawiają do jak najszybszego zaszczepienia się. Dzięki szczepieniu można uniknąć ciężkich i groźnych dla życia powikłań pogrypowych.

Z roku na rok liczba zakażeń wirusem grypy jest coraz większa. Według alarmujących danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie, od września 2017 roku w naszym kraju odnotowano 47 zgonów z powodu grypy oraz zarejestrowano ponad 5 mln przypadków zakażeń. Dla porównania w sezonie 2013/2014 było ich około 2 mln, czyli o ponad połowę mniej.

Z powodu niepokojącej tendencji wzrostowej, szczególnie ważne jest przygotowanie się do tegorocznego kulminacyjnego momentu sezonu grypowego, który w naszym kraju występuje od stycznia do marca. Najefektywniejszy czas, aby zabezpieczyć się i uniknąć choroby obejmuje okres od września do grudnia.

Szczepionki są dostępne nieodpłatnie dla mieszkańców Gminy Rząśnia w ramach Programu Profilaktyki Schorzeń Układu Oddechowego finansowanego przez Gminę Rząśnia.

Kwalifikacji do szczepień dokonują lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej naszego ośrodka. W tym roku będzie także możliwość zaszczepienia dzieci. O szczepionkach dla dzieci informacji udziela lekarz pediatra dr M. Gulińska-Wojtasik.

Szczegóły w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Rząśni i pod nr tel.: 44 631-77-77.