Aktywny luty w szkole w Rząśni

“Walentynki, walentynki”

W poniedziałek nasze przedszkolaki obchodziły walentynki. Dzień upłynął nam pod hasłem: “Walentynkowo i zdrowo”. Grupy przygotowywały zdrowe i owocowe deserki wśród nich znalazły się szaszłyki, sałatki, galaretki. Uśmiech malował się na twarzy każdego dziecka, a smaki przygotowanych przekąsek były niepowtarzalne. Jako uczestnicy Szkoły Promującej Zdrowie zachęcamy do zdrowego odżywiania się. Ponadto nasze przedszkolaki wykonały walentynki i uczestniczyły w walentynkowych zabawach.

To był bardzo miły dzień.


“W karnawale, w karnawale

“W karnawale, w karnawale roztańczone wszystkie sale. Dookoła przebierańcy każdy skacze, każdy tańczy” Nasze przedszkolaki 8 lutego uczestniczyły w balu karnawałowym. Każda grupa pięknie przystroiła swoją salę i przygotowała się na bal. Dzieci wybrały różnorodne przebrania, dzięki czemu było wesoło i kolorowo. Tego dnia wszyscy świetnie się bawiliśmy. Uczestniczyliśmy w zabawach tanecznych, kołowych, śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Ten dzień będziemy bardzo mile wspominać.


“Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

Od początku roku klasa II b realizuje projekt “Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Zimowy moduł dostarczył nam ciekawych zajęć wraz z lekturą ” Zaczarowanej zagrody”. Badaliśmy śnieg i jego właściwości, dowiedzieliśmy się co wpływa na ocieplenie klimatu, a tym samym na topnienie lodowców, przypomnieliśmy sobie, jak istotna jest segregacja odpadów i recykling. To z kolei stało się inspiracją do Ekologicznego Pokazu Mody. Naszym działaniom patronował bohater lektury – pingwin Elegancik wraz z zimowym bohaterem Bałwanem, których własnoręcznie zrobiliśmy, oczywiście z materiałów recyklingowych.


Źródło: Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni.