W dniu dzisiejszym, w Czarnożyłach, podczas spotkania z Ministrem Rozwoju i Technologii Waldemarem Budą i Posłem na Sejm RP Pawłem Rychlikiem wójtowie, burmistrzowie oraz samorządowcy z naszego regionu zostali poinformowani o przyznaniu ich gminom środków pochodzących z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych (Edycja szósta – PGR).

Jedną z gmin która otrzymała wysokie dofinansowanie w ramach tego programu, na zadanie pod nazwą: „Remont dróg gminnych, wewnętrznych oraz lokalnych na terenie Gminy Rząśnia”  jest nasz samorząd – co potwierdził, wręczając symboliczny czek, Poseł Paweł Rychlik – od początku aktywnie zaangażowany w pomoc dla nas w pozyskaniu tych środków.

Naszą Gminę podczas tego spotkania reprezentował Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk wraz z Radnymi Rady Gminy Sławomirem Juszczykiem oraz Sylwestrem Sobczakiem.

Przewidywana wartość Inwestycji to 2.050.000,00 zł, z czego deklarowana kwota udziału własnego Gminy to 50.000,00 zł – poziom dofinansowania dla naszej gminy kształtuje się więc na poziomie 97,56%.

Wnioskowany projekt przewiduje przeprowadzenie remontu na czterech odcinkach dróg na terenie Gminy Rząśnia. Są to: droga gminna nr 109104E relacji Kiełczygłów – Marcelin – Kodrań, która przeznaczona będzie do remontu na dwóch odcinkach, odcinek drogi wewnętrznej nr G44 w miejscowości Stróża oraz droga lokalna która łączy drogę powiatową nr DP 2311E z drogą wojewódzka nr 483 relacji Łask – Częstochowa i ostatnia – droga lokalna w Suchowoli która włącza się w dwóch miejscach do drogi powiatowej nr DP 3507E.

Zdjęcia dzięki uprzejmości tygodnika Kulisy Powiatu i portalu kulisy.net (fot. Sławomir Rajch).