W dniu 4 maja 2014 roku mieszkanka Gminy Rząśnia obchodziła setne urodziny.

Z tej okazji na uroczystość urodzinową przybyli przedstawiciele Urzędu Gminy, ZUS-u i najbliższa rodzina. Życzenia i gratulacje będące wyrazem głębokiego szacunku dla Pani Zofii Belica skierował Wójt Gminy Rząśnia – Tomasz Stolarczyk, który z dumą podkreślił zadowolenie, że w naszej Gminie jest osoba, której osobiście może pogratulować tak zaszczytnego wieku, z którym łączy się historia i teraźniejszość. Złożył jubilatce najserdeczniejsze życzenia kierując dla Pani Zofii wyrazy uznania i głębokiego szacunku za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat, po czym wręczył solenizantce list gratulacyjny, kosz słodyczy i prezent.

Po części oficjalnej wzniesiono toast za zdrowie jubilatki – 200 lat życia! Spotkanie ze stulatką przebiegało w ciepłej, pogodnej atmosferze. Było przepełnione wspomnieniami Pani Zofii, która nigdy nie bała się  ciężkiej pracy. Stulatka nadal cieszy się dobrym zdrowiem – jest całkowicie samodzielna – tłumaczy córka jubilatki. Jest bardzo pogodną, aktywną i towarzyską osobą. Dziś za to wszystko, za co zasłużenie pracowała przez lata jest otoczona troską i miłością, którą darzy ją najbliższa rodzina.

Pani Zofia Belica z domu Jądro ur. 04 maja 1914 roku w Lipniku gmina Siemkowice – jej rodzice to – Antoni i Marianna. Mając 21 lat wyszła za mąż za Stefana Belicę mieszkańca wsi  Broszęcin.gm. Rząśnia. Wspólnie wychowali dwoje dzieci: Józefa i Mariannę. Solenizantka doczekała  5 wnuków, 14 prawnuków oraz 4 praprawnuków.

Gratulujemy!

DSCN84181-t.jpg