W dniu 1 września 2023 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni, Filia w Kodraniu zorganizowała imprezę ,,Zakończenie wakacji”. Dla dzieci przygotowane były dmuchaniec, malowanie buzi, brokatowe tatuaże oraz mega bańki mydlane. Mnóstwo radości zagwarantowała dzieciom zabawa z proszkami Holi i wystrzelone konfetti z dolarami.

Nie zabrakło również tak lubianej przez dzieci waty cukrowej i popcornu. Przednią zabawę zapewnili strażacy z OSP Broszęcin, którzy przyjechali i zaprezentowali wóz strażacki. Uczestnicy mogli wejść do wnętrza samochodu pożarniczego oraz założyć hełm strażacki. Największym zainteresowaniem ze względu na ładną pogodę cieszyły się zabawy z wodą – symulacja gaszenia pożaru i tor przeszkód. W międzyczasie wszyscy mogli częstować się przygotowanym słodkim poczęstunkiem i ugasić pragnienie witaminowym kompotem.

Był to czas wspólnej integracji, zabawy i podsumowania zorganizowanych przez nas wakacji. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić go razem. Frekwencja przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania.

Każda pomoc przy tym wydarzeniu była niezastąpiona, za którą bardzo dziękujemy. Za ufundowanie dmuchańca, waty cukrowej, popcornu dziękujemy Panu Wójtowi Tomaszowi Stolarczykowi i Radnemu Sylwestrowi Sobczakowi.

Dziękujemy także wszystkim za uczestnictwo i dobrą zabawę.

Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni, Filia w Kodraniu.