Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni, Filia w Kodraniu 30 czerwca 2023 r. zorganizowała „Rozpoczęcie wakacji i Dzień Dziecka”.

Dzień ten śmiało można nazwać festiwalem barw, dźwięków, radości i wielu pozytywnych emocji. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, a plac Biblioteki w Kodraniu pękał w szwach. Dzieci bardzo chętnie korzystały z wielu przygotowanych dla nich atrakcji m.in. kącik artystyczny, czyli malowanie buzi oraz brokatowe tatuaże. Milusińscy mogli uzewnętrznić się plastycznie, malując farbami na streczu.

Prawdziwym zaskoczeniem był pokaz reakcji chemicznych, czyli bańki mydlane, dym i piana.
Kolejną atrakcją była maskotka Szopa, która wywołała uśmiechy na twarzach dzieci. Aktywnie brała udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu z naszymi milusińskimi. A także chętnie pozowała do zdjęć.

Ogromny entuzjazm wywołało przybycie OSP Broszęcin. Strażacy zaprezentowali wóz strażacki, pozwolili wejść do niego i założyć hełm strażacki. Ze względu na ładną pogodę zabawy z wodą cieszyły się dużym zainteresowaniem – symulacja gaszenia pożaru oraz zorganizowany tor przeszkód. Strażacy ufundowali i przywieźli lody dla wszystkich uczestników.

Punktem kulminacyjnym tego dnia było wystrzelenie kolorowego konfetti i wspólne zdjęcie.
Na dzieci czekał przygotowany słodki poczęstunek, który został ufundowany przez Pana Radnego Sylwestra Sobczaka, Panią Sołtys Urszulę Plutę i Pana Sołtysa Andrzeja Płuciennika.
Na imprezie była obecna Dyrektor GBP w Rząśni Pani Joanna Konieczko, która rozdała dzieciom skromne upominki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczne przybycie, które nas pozytywnie zaskoczyło i motywuje do dalszych działań. Dziękujemy Panu Radnemu, Sołtysom, OSP Broszęcin, Pani Dyrektor i Maskotce Szopa za pomoc, a także poświęcony czas.

Cieszymy się bardzo ,że z roku na rok przybywa do nas coraz więcej milusińskich.

Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni, Filia w Kodraniu.