Chcesz, aby lekarz na odległość monitorował stan Twojego zdrowia w czasie chorowania na COVID-19? To możliwe dzięki programowi Domowa Opieka Medyczna (DOM). Już ponad 1 mln osób skorzystało z tej formy pomocy. Lekarze udzielili 130 tys. konsultacji chorym korzystającym z pulsoksymetrów. Konsultanci DOM uratowali życie ok. 6 tys. pacjentów, wzywając karetkę. Jeśli chorujesz na koronawirusa nie zwlekaj i dołącz do programu. 

Program Domowa Opieka Medyczna – bądź pod nadzorem lekarza bez wychodzenia z domu

Domowa Opieka Medyczna dla chorych na COVID-19

Monitorowanie stanu zdrowia pacjentów pozostających w izolacji domowej jest konieczne. Dzięki programowi DOM pacjenci z COVID-19, którzy znajdują się w grupie ryzyka, mogą zostać objęci zdalnym nadzorem.

Pulsokrymetr, który trafia do chorych oraz korzystanie ze specjalnej aplikacji PulsoCare pozwala monitorować: poziomu saturacji (czyli nasycenia krwi tętniczej tlenem), tętno i temperaturę oraz inne objawy.

Do kogo skierowany jest program DOM?

Jeżeli jesteś pacjentem z COVID-19, który ukończył 55 lat:

  • zostaniesz automatycznie włączony do programu Domowej Opieki Medycznej,
  • po stwierdzeniu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 otrzymasz pulsoksymetr, który dostarczy pracownik Poczty Polskiej.

Jeżeli jesteś pacjentem z COVID-19, który nie ukończył 55 lat możesz:

Jak działa program DOM?

  1. Pracownik Poczty Polskiej dostarczy do Twojego domu pulsoksymetr.
  2. Będziesz sam dokonywał pomiarów stanu zdrowia z użyciem pulsoksymetru i aplikacji PulsoCare.
  3. Jeżeli nie masz smartfonu lub Internetu, możesz zgłaszać wyniki swoich pomiarów z pulsoksymetru przez telefon podczas rozmowy z automatyczną infolinią (22 256 53 23).
  4. Konsultanci i lekarze na bieżąco monitorują wyniki Twoich pomiarów i w razie konieczności wzywają pogotowie ratunkowe.
  5. W sytuacjach niepokojących objawów, zostaniesz skierowany na zdalną konsultację, która odbywa się w formie teleporady.

System jest nadzorowany w Centrum Kontaktu przez całą dobę, i stanowi wsparcie dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Dowiedź się więcej na temat programu Domowej Opieki Medycznej!

Wideo

Źródło: gov.pl/koronawirus.