Informujemy wszystkich Mieszkańców, iż Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę stref „żółtych” i „czerwonych”. Na tej liście znalazł się powiat pajęczański.

Wynika to z faktu, że zgodnie z wytycznymi MZ, jeśli na danym terenie odnotowano powyżej 12 nowych zachorowań na 10 tys. mieszkańców, powiat zostaje objęty strefą czerwoną, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys. – strefą żółtą.

Co „żółta strefa” oznacza dla mieszkańców powiatu pajęczańskiego (zmiany w porównaniu do ciągle i cały czas obowiązujących w całym kraju zasad i obostrzeń) ?

W żółtej strefie wprowadzono szereg obostrzeń, które mają na celu ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Na imprezach sportowych, kulturalnych i w kinach wejdzie tyle osób, ile wynosi 25 proc. miejsc na widowni. Jeśli impreza kulturalna odbywać się będzie na świeżym powietrzu, uczestniczyć w niej będzie mogło maksymalnie 100 osób.

Obostrzenia wprowadzono również w gastronomii. W restauracjach będzie obowiązywał limit jednej osoby na 4 metry kwadratowe. Tak samo będzie w siłowniach. Wprowadzono także ograniczenia w liczbie gości na uroczystościach rodzinnych, weselach czy pogrzebach. W żółtych powiatach wejdzie na nie do 100 osób (nie wliczając obsługi).

Wprowadzone zmiany będą obowiązywać od jutra, tj. od 21 sierpnia 2020 r. aż do odwołania.

Szczegółowe informacje dotyczące obostrzeń  – również w „strefie żółtej” można znaleźć pod bezpośrednim linkiem: gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

Apelujemy w związku z tym o przestrzeganie zaleceń oraz zachowanie dystansu społecznego.