Dziś w godzinach porannych w całym kraju, w tym także w naszej gminie, ruszył proces szczepień osób 80+ przeciw COVID – 19 .

W Gminnym Ośrodku Zdrowia w Rząśni pierwszymi zaszczepionymi było starsze małżeństwo, które jak wszyscy najpierw musiało przejść badanie i wywiad lekarski od którego wyniku zależy czy dawka szczepionki zostanie podana.

Proces szczepienia przebiega bardzo sprawnie a zaszczepieni seniorzy podanie szczepionki znoszą dzielnie i nie narzekają na żadne niedogodności.

Przypominamy, że szczepionkę przeciwko COVID – 19 podaje się dwukrotnie. Powtórzenie szczepienia następuje po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji. 


W celu przyspieszenia przebiegu szczepień poniżej zamieszczamy ankietę, z którą prosimy się zapoznać.

Jeżeli  w pozycji ,,Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19”, osoba kierowana na szczepienie zaznaczy chociaż jedną odpowiedź na TAK – powoduje, że szczepienie powinno zostać odroczone.
W takiej sytuacji najlepiej jest skontaktować się niezwłocznie z Ośrodkiem Zdrowia. Termin szczepienia zostanie przesunięty, a Ośrodek będzie miał czas na wezwanie kolejnego pacjenta.

Plik do pobrania:
​_Kwestionariusz​_wstępnego​_wywiadu​_przesiewowego​_przed​_szczepieniem​_osoby​_dorosłej​_przeciw​_COVID-19