W niedzielę 9 lipca 2023 r. na placu przy kompleksie sportowo – rekreacyjnym w Rząśni odbyła się, zorganizowana przez Gminę Rząśnia we współpracy z między innymi Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w Rząśni, Gminną Biblioteką Publiczną oraz Stowarzyszeniem „Rząśnia Moto Team” , impreza pod nazwą „Muzyczne lato  w Gminie Rząśnia”.

Już po godzinie 15 na rozgrzany słońcem plac zaczęli przybywać pierwsi Goście, szczególnie zainteresowani występem najmłodszych artystów tego dnia – przedszkolaków z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni. Program wykonany przez rozświetlone uśmiechem najmłodsze pokolenie naszych mieszkańców wprawił wszystkich w doskonały humor. Za swój kolorowy koncert każdy dzieciak został nagrodzony drobnym upominkiem.

Następnie nadszedł czas na kolejny punkt – koncert szkółki gitarowej pod kierownictwem Pana Krzysztofa Ptaka. Jej członkowie w kilkunastominutowym pokazie swych umiejętności zaprezentowali przekrój swoich coraz wyższych umiejętności.

Równie udany było krótki koncert Pauliny i Darii Wróblewskich, mieszkanek Stróży, które doskonale zaprezentowały na naszej scenie swoją wyjątkowa pasję do muzyki.

Po naszych lokalnych Artystach nadeszła pora na dwa kolejne punkty programu. W tym bloku zagrali dla Gości Muzycznego lata z Gminą Rząśnia: Art – Studio Marta Kołatek – grupa wokalna z Bełchatowa, która zaprezentowała pełne spektrum naprawdę wyjątkowych umiejętności muzycznych. Następnie wystąpił doskonale znany w naszej okolicy Zespół Folklorystyczny „Trębaczewianie” prezentując repertuar przygotowany przez Zespół na święto europejskiego folkloru – Europeade.

I już na wieczór. Kolejno zagrali dla naprawdę licznie zgromadzonej publiczności: Rompey –  zespół tworzący muzykę discofolk z Jasła, PlanBe – polski raper i autor tekstów, którego debiutancki album Insomnia zdobył w 2018 roku status złotej płyty, a zaraz po nim Łydka Grubasa – zespół występujący od ponad 20 lat na polskiej scenie muzycznej, grający mieszankę rocka, rocka alternatywnego, heavy metalu i folku z humorystycznymi i satyrycznymi tekstami.

Na sam koniec zagrał dla rozbawionej publiczności DJ Rafał – świetnie dopasowując repertuar do zgromadzonej publiczności i zapewniając im wyjątkowa zabawę.

Koniecznie musimy napisać o towarzyszącym, ale i będącej nieodłączną częścią imprezy, zlocie motocyklowym w którego organizację zaangażowało się nasze lokalne Stowarzyszenie „Rząśnia Moto Team”. Grupa miłośników jednośladów nie tylko zaprezentowała swój „park maszynowy”, ale dzięki Ich pasji każdy chętny mógł bezpłatnie przejechać się np. quadem czy jednym z zabytkowych samochodów. W opinii wszystkich była to naprawdę doskonała zabawa!

„Muzyczne lato Gminy Rząśnia” już za nami. Mamy nadzieję, że każdy z gości tej imprezy znalazł coś dla siebie – zapraszamy do naszej fotorelacji z tej imprezy.