Szanowni Państwo.

W tym trudnym dla wszystkich czasie, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Naszych Mieszkańców Wójt Gminy Rząśnia podjął decyzję o zakupie i przekazaniu Państwu maseczek ochronnych.
Są to uniwersalne, dwuwarstwowe, uszyte z certyfikowanego materiału, wyprodukowane w Polsce maseczki wielokrotnego użytku, które można prać ręcznie.

Maseczki będą dystrybuowane od dnia jutrzejszego bezpośrednio do posesji przez druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy będą odpowiednio zabezpieczeni oraz nie będą mieli bezpośredniego kontaktu z Mieszkańcami. 

Szanowni Państwo.

Przestrzegajmy zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Często myjmy i odkażajmy dłonie oraz powierzchnie, których dotykamy. Pamiętajmy o używaniu rękawiczek jednorazowych, m. in. w czasie zakupów. Zachowujmy bezpieczną odległość a najlepiej zostańmy w domu o ile wyjście z niego nie jest bezwzględnie konieczne.

Pamiętajmy, że tylko samodyscyplina, ostrożność oraz odpowiedzialna postawa mogą w znacznym stopniu ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Zachęcamy do śledzenia stron internetowych www.gov.pl/koronawirus oraz www.rzasnia.pl/koronawirus gdzie znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje i komunikaty dotyczące obecnej sytuacji epidemicznej.

Wójt Gminy Rząśnia
(-) Tomasz Stolarczyk

W imieniu Rady Gminy Rząśnia
Przewodniczący Rady
(-) Jarosław Popławski


Szanowni Państwo.

Osoby którym dostarczono niewystarczającą liczbę maseczek proszone są o zgłoszenie tego faktu pod adresem mailowym maseczki@rzasnia.pl lub wysłanie wiadomości SMS pod nr 605-447-786. Zostaną one Państwu dostarczone najszybciej jak będzie to możliwe.

Pamiętajmy też, że maseczka nie jest gwarantowanym panaceum na możliwość zakażenia się, a tylko pozwala w pewnym stopniu zmniejszyć takie prawdopodobieństwo. Bądźmy odpowiedzialni! Zostańmy w domu!