Szanowni Państwo.

Już od ponad roku żyjemy w zmienionej rzeczywistości. Trwająca epidemia wirusa SARS-CoV-2 zmusiła nas do zmiany naszych przyzwyczajeń, spowodowała zamknięcie wielu sektorów gospodarki i przede wszystkim zmieniła w niekorzystny sposób model zachowań społecznych.

Są to niestety konieczne wyrzeczenia zmierzające do tego, aby jak najszybciej pokonać koronawirusa i ograniczyć jego rozprzestrzenianie się. Od kilku miesięcy mamy dodatkowo potężną broń do walki z wirusem – szczepienia – do których gorąco zachęcam! Szczegóły na temat Narodowego Programu Szczepień znajdą Państwo przede wszystkim na stronie internetowej gov.pl/szczepimysie.

Jednym z naszych obowiązków w tym okresie jest noszenie maseczek ochronnych. W związku z tym od dnia dzisiejszego, tj. piątku 16 kwietnia rozpoczynam akcję dystrybucji maseczek wśród Mieszkańców naszej gminy.

Maseczki w naszej gminie będą dystrybuowane bezpośrednio do posesji przez druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy będą odpowiednio zabezpieczeni oraz nie będą mieli bezpośredniego kontaktu z Mieszkańcami – pozostawią opakowanie z maseczkami w Państwa skrzynce pocztowej lub ewentualnie na ogrodzeniu Państwa posesji.

Maseczki ochronne dla Mieszkańców są dostarczone z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych przez Wojewodów którzy przekazali swój obowiązek ich dystrybucji samorządom. Są to jednorazowe, medyczne maseczki ochronne polskiej produkcji. Zgodnie z dyspozycją Kancelarii Prezesa Rady Ministrów każdy Mieszkaniec otrzyma trzy maseczki. Liczba Mieszkańców w gospodarstwie została zweryfikowana na podstawie złożonych przez Państwa deklaracji o wysokości opłaty za  gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Szanowni Państwo.

Przestrzegajmy zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jeśli przebywamy poza naszym miejscem zamieszkania, zakryjmy nos i usta, zachowujmy bezpieczną odległość od innych ludzi, nie tłoczmy się jednym miejscu, unikajmy spotkań w większym gronie. Pomagajmy sobie wzajemnie, by ograniczyć ryzyko zakażenia. Stosujmy się do zasady DDM: dystans – dezynfekcja – maseczki.

Zachęcam do śledzenia stron internetowych gov.pl/koronawirus oraz rzasnia.pl/koronawirus gdzie znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje i komunikaty dotyczące obecnej sytuacji epidemicznej.

 

Wójt Gminy Rząśnia

() Tomasz Stolarczyk


Zdjęcie maseczek ochronnych dystrybuowanych na terenie Gminy Rząśnia

Zdjęcie maseczek ochronnych dystrybuowanych na terenie Gminy Rząśnia

Zadbaj o siebie i o innych. Maseczka ma znaczenie

Zadbaj o siebie i o innych. Maseczka ma znaczenie