Zebrania sołeckie. Wybory sołtysów i rad sołeckich

Wójt Gminy Rząśnia informuje Mieszkańców o zebraniach sołeckich, które odbędą się w terminach i miejscach przedstawionych w poniższym harmonogramie (zgodnym z zamieszczonym do pobrania Obwieszczeniem Wójta Gminy Rząśnia z dnia 14 stycznia 2019 r. w sprawie wyboru sołtysów i rad sołeckich).

Przedmiotem zebrań będzie między innymi wybór Sołtysa i Rady Sołeckiej.
(więcej…)

Konkurs kolęd i pastorałek pod patronatem Wójta Gminy Rząśnia

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie kolęd i pastorałek, który odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka, a organizowany jest przez Urząd Gminy w Rząśni, Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Rząśni oraz Gminne Ognisko Muzyczne.

Przesłuchania konkursowe odbędą się jednoetapowo w formie otwartego koncertu w Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni, w dniu 25 stycznia 2019 roku od godziny 09։00.
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży  ze szkół podstawowych, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych, ogniska muzycznego i orkiestry oraz dorosłych mieszkańców, w kategorii soliści.

Karty zgłoszeń  należy składać do dnia 18 stycznia 2019 roku, osobiście w:
– Urzędzie Gminy w Rząśni, ul. Kościuszki 16, 98-332 Rząśnia, pok. nr 2,
– Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni, ul. 1 Maja 37, 98-332 Rząśnia,
lub drogą mailową na adres gmina@rzasnia.pl, gimnazjumrzasnia@interia.pl.

Koordynatorami konkursu są:
1. Pani Katarzyna Szataniak    tel. 44 631 71 22 wew. 226,
2. Pani Ewa Szataniak tel. 44 631 71 22 wew. 227.

Plik do pobrania:
regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia.

Konkurs kolęd i pastorałek pod patronatem Wójta Gminy Rząśnia

Konkurs kolęd i pastorałek pod patronatem Wójta Gminy Rząśnia

GSPS Dzieciom 2019

GSPS Dzieciom 2019 to odbywająca się w dniach 15 – 17 lutego 2019 r. w Rząśni czwarta edycja transmitowanego w internecie, charytatywnego wydarzenia Gramy Szybko, Pomagamy Skutecznie, na której speedrunnerzy z całej Polski próbują ukończyć gry w jak najkrótszym czasie z pomocą rozmaitych sztuczek, przy okazji komentując na żywo swoje poczynania. 

Poprzednie trzy edycje imprezy uzbierały w sumie prawie 10 000 zł na cele dobroczynne, zaś beneficjentem tego wydarzenia będzie po raz kolejny Fundacja Dziecięca Fantazja.

Całość będzie można oglądać pod adresem https://www.twitch.tv/gramypomagamy lub w Centrum Kształcenia w Rząśni przy ul. 1 Maja 16A, zaś więcej informacji można uzyskać także na stronie wydarzenia na Facebooku  – https://www.facebook.com/GramySzybkoPomagamySkutecznie 

Serdecznie zapraszamy!

GSPS Dzieciom 2019

GSPS Dzieciom 2019

Tekst: Bartłomiej “PokerFacowaty” Nowak.

Harmonogram wywozu odpadów na rok 2019

Poniżej publikujemy nowy, obowiązujący w 2019 roku, harmonogram odbioru odpadów komunalnych na terenie naszej gminy.
(więcej…)

Życzenia Świąteczno – Noworoczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Mieszkańcom Gminy Rząśnia
składamy najserdeczniejsze życzenia pokoju, pojednania i radości.
Niech te Święta będą czasem odpoczynku i wzajemnej życzliwości.

Niechaj Nowy Rok przyniesie spełnienie marzeń i realizację wszystkich planów,
a zrozumienie i serdeczna współpraca będą mottem każdego dnia 2019 roku.
(więcej…)

Informacja o pracy Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych w dniu 22 grudnia 2018 r.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Rząśnia Nr 62/2018 z dnia 12 grudnia 2018 r. poniedziałek 24 grudnia 2018 r. (Wigilia) będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Gminy w Rząśni oraz pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rząśni, Gminnego Zespołu Oświaty w Rząśni i Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rząśni z obowiązkiem jego odpracowania w dniu 22 grudnia 2018 r. (sobota).
(więcej…)

Świąteczne koncerty Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia

Wszystkich naszych Mieszkańców, ale także zainteresowanych Gości którzy odwiedzają naszą Gminę w czasie świąt i nie tylko, serdeczne zapraszamy na świąteczny cykl koncertów Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia do których przygotowuje się ona już od ponad dwóch tygodni.

Znając profesjonalizm Orkiestry i jej wysoki poziom artystyczny wszyscy którzy znajdą czas na ich koncert będą bardzo zadowoleni. Ze swej strony wyrażamy nadzieję – tak jak i Orkiestra, że grupa ta będzie bardzo liczna. Zapraszamy!

Harmonogram koncertów Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia:
– 24 grudnia 2018 r.: pasterka w Kościele w Broszęcinie – Kodraniu, godzina 22:00.
– 24 grudnia 2018r.: pasterka w Kościele w Rząśni, godzina 24:00.
– 30 grudnia 2018 r. : msza św. w Białej, godzina 9:00.
– 30 grudnia 2018r. : msza św. w Stróży, godzina 11:30.
– 6 stycznia 2019 r. : orszak Trzech Króli w Łodzi (po grze Orkiestry swój koncert zagra Arka Noego – planowana jest ogólnopolska transmisja na żywo).

Relacja z gminnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości

(więcej…)

Tej, co nie zginęła… Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, po 123 latach niewoli, z pochyloną głową, pełni zadumy i bolesnego skupienia, pragniemy uczcić pamięć poległych, pomordowanych i zaginionych.
Pragniemy oddać hołd wszystkim Przodkom, którzy walczyli o wolność dla przyszłych pokoleń – o wolność dla nas. Bez względu na różnice, jakie je dzieliły – jedno ich łączyło – Wolna Niepodległa Polska.
Poświęcenie, trud i ofiara naszych Przodków, to dla nas wzór patriotyzmu, wielkiej miłości do Ojczyzny, to wzór, by zgodnie budować silną i wolną Ojczyznę – Rzeczpospolitą Polską.

Złączeni myślą serdeczną o wszystkich znanych i nieznanych Mieszkańcach naszej Małej Ojczyzny – Gminy Rząśnia, którzy przez lata niewoli przechowywali kulturę i tradycję naszego regionu, a w chwilach próby, swym czynem i poświęceniem przywracali niepodległość Dużej i Małej Ojczyźnie, pragniemy również wyrazić im wdzięczność.

Oddając hołd wszystkim znanym i nieznanym bohaterom, Wójt oraz Rada Gminy Rząśnia serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Rząśnia, na uroczyste obchody Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się w niedzielę – 11 listopada w Rząśni.

Program uroczystości:
– godz. 15:30 – zbiórka przed kościołem w Rząśni i przemarsz na cmentarz parafialny, a następnie apel poległych i uroczyste złożenie kwiatów na grobach Nieznanych Żołnierzy. Po uroczystościach na cmentarzu przemarsz do kościoła.
– godz. 16:00 – Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po mszy świętej przemarsz do Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni.
– godz. 17:00 (w gimnazjum) – Montaż słowno – muzyczny oraz koncert pieśni patriotycznych pod wspólnym tytułem „Pieśni nadziei i zwycięstwa”, w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z Rząśni, Białej i Zielęcina, gimnazjum w Rząśni, Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia, Gminnego Ogniska Muzycznego oraz dorosłych mieszkańców naszej gminy.

Uroczystościom niepodległościowym towarzyszyć będzie wystawa okolicznościowa “Gmina Rząśnia dawniej i dziś”.

Po zakończeniu uroczystości zapraszamy na poczęstunek i “dawne rodaków rozmowy” czyli nasze wspomnienia przy blasku świec.

Tej, co nie zginęła… Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Tej, co nie zginęła… Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Tekst: Zdzisława Retkiewicz.


Przypominamy, że Gmina Rząśnia w ramach cyklu wydarzeń związanych z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości wydała okolicznościową płytę pod tytułem „Pieśni nadziei i zwycięstwa”. Znajdują się na niej nie tylko pieśni patriotyczne, ale także wiersze oraz refleksja czy może przesłanie naszego młodego pokolenia związane z Ojczyzną i Niepodległością.

Wyniki wyborów na Wójta Gminy i do Rady Gminy Rząśnia

Poniżej podajemy do publicznej wiadomości wygenerowane w systemie Wsparcia Organów Wyborczych elektroniczne wersje dokumentów:
(więcej…)