Otwórz się na pomoc z Gminą Rząśnia

W tym trudnym, pandemicznym czasie, oprócz codziennych problemów, temat zdrowia psychicznego stał się jeszcze bardziej istotny. W związku z powyższym samorząd Gminy Rząśnia podjął starania w celu edukacji i przeciwdziałania problemom społecznym między innymi depresji, alkoholizmowi, uzależnieniu oraz w szczególności zagadnień leżących w sferze problemów dzieci i młodzieży – w tym uzależnienia od internetu czy gier.
(więcej…)

Apel o ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy

Szanowni Mieszkańcy.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w naszym kraju oraz decyzją władz państwowych o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce, mając na uwadze bezpieczeństwo Mieszkańców, w związku z działaniami mającymi zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 apeluje o ograniczenie do minimum osobistych wizyt w Urzędzie Gminy w Rząśni.
(więcej…)

Dopłaty bezpośrednie 2021. Wnioski tylko przez internet

Od 15 marca rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2021 r. Od tego roku Agencja przyjmuje je jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.
(więcej…)

Już 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny

Już 1 Kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań1 kwietnia na terenie całego kraju rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
(więcej…)

Punkt Obsługi Programu “Czyste powietrze”

Informujemy wszystkich zainteresowanych Mieszkańców, iż w Urzędzie Gminy w Rząśni został uruchomiony Punkt Obsługi Programu “Czyste powietrze”.

Został on utworzony na podstawie porozumienia zawartego przez Wójta Gminy Rząśnia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
(więcej…)

Informacja dla Mieszkańców Białej

„Projekt Prosument – Zarządzanie pracą sieci dystrybucyjnej niskiego napięcia z uwzględnieniem aktywnej roli prosumentaW imieniu swoim jako Partnera Wspierającego oraz Konsorcjum Politechniki Łódzkiej, PGE Dystrybucja S. A., Politechniki Lubelskiej oraz Apator Elkomtech S. A. zawiadamiamy, że w najbliższy czwartek 11 marca 2021 r. odbędą się spotkania informacyjne dla Mieszkańców Białej będących Klientami PGE Dystrybucja S. A. i zasilanych w energię ze stacji transformatorowej 8-0270 oraz będących prosumentami – Klientami wprowadzającymi do sieci energię wytwarzaną z instalacji fotowoltaicznych.

Wytypowana przez Konsorcjum w ramach „Projektu Prosument – Zarządzanie pracą sieci dystrybucyjnej niskiego napięcia z uwzględnieniem aktywnej roli prosumenta” – realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, grupa 33 odbiorców zostanie zaproszona na wspomniane spotkanie imiennie i na konkretną godzinę z prośbą o zachowanie wszelkich zasad reżimu sanitarnego.

Spotkanie jest efektem kilkumiesięcznych starań Wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka i Jego rozmów oraz współpracy z Politechniką Łódzką i PGE Dystrybucja S. A. które miały na celu rozwiązanie problemów dotyczących funkcjonowania instalacji fotowoltaicznych montowanych u Mieszkańców Gminy Rząśnia w ramach dotacji proekologicznych przy uwzględnieniu warunków dużego nagromadzenia mikroinstalacji i stanu sieci. Duże znaczenie miał tu fakt unikalnego w skali kraju nagromadzenia instalacji fotowoltaicznych na obszarze naszej gminy będącej w zasięgu państwowego operatora systemu dystrybucji oraz jednorodność zamontowanych urządzeń pod kątem schematu pracy i mocy instalacji.

Wynikiem tego jest rozpoczęcie na wskazanym obszarze badawczym, obejmującym stację 8-0270 w  Białej, innowacyjnego projektu badawczo – rozwojowego, który ma na celu m. in. zbudowanie zintegrowanego systemu zarządzania pracą sieci, opracowanie nowej usługi regulacyjnej świadczonej przez aktywnych prosumentów, a także optymalizacja produkcji i zużycia energii elektrycznej w sieci.

Udział w projekcie jest dla badanej grupy bezkosztowy – zakłada również rekompensatę za ewentualne niedogodności oraz straty spowodowane zarządzaniem praca sieci i instalacją. W jego ramach u Mieszkańców zamontowane zostaną urządzenia do sterowania pracą istniejących źródeł PV oraz zasobniki (magazyny energii) dla wybranych dwóch instalacji.

Szczegóły zostaną zaprezentowane podczas spotkań przez Przedstawicieli Konsorcjum, a bieżący postęp prac i badań będziemy wszystkim naszym Mieszkańcom relacjonować na bieżąco, biorąc pod uwagę fakt, iż projekt w swym efekcie prowadzić ma do długofalowej poprawy działania instalacji fotowoltaicznych na naszym terenie jak i – między innymi dzięki danym które zostaną zebrane – na obszarze kraju.„Projekt Prosument – Zarządzanie pracą sieci dystrybucyjnej niskiego napięcia z uwzględnieniem aktywnej roli prosumenta

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i pierwszych klas szkół podstawowych

Poniżej podajemy informację Dyrektorów szkół z naszej gminy o rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i pierwszej klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2021/2022.
(więcej…)

LKS Czarni Rząśnia. Nabór chłopców do szkółki piłkarskiej

Plakat. Ludowy Klub Sportowy Czarni Rząśnia ogłasza nabór chłopców urodzonych w latach 2015 - 2016 do szkółki piłkarskiej.

Ludowy Klub Sportowy Czarni Rząśnia ogłasza nabór chłopców urodzonych w latach 2015 – 2016 do szkółki piłkarskiej.

Zajęcia odbywać się będą w hali sportowej (zima) oraz na boiskach kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Rząśni (wiosna – lato – jesień).

Trenerem prowadzącym zajęcia będzie Pan Tomasz Filipiak – trener posiadający uprawnienia trenerskie UEFA B.

Prowadzone treningi piłki nożnej są zajęciami bezpłatnymi.

Oferujemy:
– profesjonalne zajęcia,
– dobrą bazę sportową,
– udział w meczach, turniejach,
– naukę gry w piłkę pod okiem wykwalifikowanego trenera,
– przyjazną atmosferę,
– naukę odpowiedzialności, współpracy, szacunku i zasad fair play.

Wszelkich informacji dotyczących zebrania organizacyjnego udzielał będzie trener  Tomasz Filipiak,tel. 609 – 381 – 258.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

“Nasza Miss Polonia”. Oddaj na Nią głos!

Mieszkanka Gawłowa 19-letnia Wiktoria Solecka już za kilkanaście dni walczyć będzie o tytuł Miss Polonia 2020. Państwa głos – wsparcie naszych Mieszkańców – może Jej bardzo pomóc.

Przypominamy, że nasza mieszkanka znalazła się wśród dwudziestu finalistek konkursu Miss Polonia 2020 i już w Dzień Kobiet 8 marca w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się długo wyczekiwane rozstrzygnięcie tego elitarnego konkursu. Miss Polonia to plebiscyt organizowany od 1929 r., a tytuły miss wygrywały m.in. Aneta Kręglicka, Ewa Wachowicz czy Paulina Krupińska.

Wiktoria Solecka obecnie studiuje kryminalistykę i kryminologię na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Interesuje się ratownictwem medycznym. Uwielbia również analizować zachowania przestępców oraz badać motywy zbrodni.

Jeśli chcą Państwo wesprzeć Wiktorię, prosimy wziąć udział w głosowaniu SMS w ramach konkursu Miss Polonia 2020.

Wystarczy wysłać SMS o treści MISSPOLONIA.6 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS).

Kandydatka, która otrzyma największą ilość smsowych głosów otrzyma tytuł Miss Publiczności i awansuje do finałowej piątki wyborów Miss Polonia 2020!

Głosowanie trwa do 8 marca 2021.

"Nasza Miss Polonia". Oddaj na Nią głos!

“Nasza Miss Polonia”. Oddaj na Nią głos!

Zdjęcia: materiały prasowe Miss Polonia 2020.

Narodowy Spis Powszechny. Nabór kandydatów na rachmistrzów

Wójt Gminy Rząśnia podaje do publicznej wiadomości informację o otwartym i konkurencyjnym naborze kandydatów na rachmistrzów spisowych, (więcej…)