Mobilny Punkt Szczepień w Rząśni

Informujemy, że w dniu 30 września 2021 r. (czwartek) w godz. 13:00 -18:00 na placu przed nowym budynkiem Urzędu Gminy przy ul. 1 Maja 37 stacjonował będzie Mobilny Punkt Szczepień przeciw COVID-19.

Bez rejestracji i wcześniejszych zapisów będą mogli Państwo skorzystać z jednodawkowej szczepionki firmy Johnson&Johnson.

Pamiętajmy. Szczepiąc się chronimy siebie i swoich najbliższych!

Mobilny Punkt Szczepień w Rząśni

Mobilny Punkt Szczepień w Rząśni

Projekt Strategii Rozwoju Elektromobilności

Gmina Rząśnia otrzymała 100% dofinansowanie na opracowanie „Strategii Rozwoju Elektromobilności na terenie Gminy Rząśnia” w ramach naboru programu priorytetowego GEPARD II – transport niskoemisyjny, finansowanego ze środków NFOŚiGW.
(więcej…)

Przypomnienie. Nabór do MOD Gminy Rząśnia

Nabór do Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Rząśnia

 

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Rząśnia

ogłasza nabór do grupy orkiestrowej!

Jeśli grasz lub chcesz grać na instrumencie dętym dołącz do nas!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, bez ograniczeń wiekowych.

Czekamy na Ciebie!

W każdy wrześniowy czwartek od 17:00 do 18:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśni przy nowym budynku Urzędu Gminy.

Zapraszamy do sekcji: fletów, saksofonów, klarnetów, trąbek, puzonów, waltornii, euphonium, tub oraz sekcji perkusyjnej.

 

 

Informacja o zmianie czasu pracy Urzędu Gminy

Uprzejmie informujemy, iż od dnia jutrzejszego, tj. od środy 1 września 2021 r. Urząd Gminy w Rząśni oraz wszystkie jednostki mieszczące się w nowym budynku przy ul. 1 Maja 37 (Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Zespół Oświaty i Zakład Gospodarki Komunalnej) zmieniają na stałe czas pracy.

(więcej…)

Nowy zakład w Strefie Aktywizacji Gospodarczej

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 25 sierpnia br. Wójt Gminy Tomasz Stolarczyk podpisał w imieniu Gminy Rząśnia umowę współpracy z firmą PMX Labs, która wydzierżawiła na okres co najmniej 30 lat działkę o powierzchni niemal hektara w Strefie Aktywizacji Gospodarczej Gminy Rząśnia – z zamiarem rozpoczęcia tam produkcji w własnej fabryce.

PMX Labs sp. z o.o. to firma, która wyrosła z branży betonu komórkowego. Zajmuje się produkcją i dystrybucją domieszki Poromix, stosowanej do optymalizacji produkcji autoklawizowanego betonu komórkowego (popularnie bloczki budowlane z „siporeksu”). Optymalizacja polega na poprawie właściwości końcowego wyrobu oraz obniżeniu zużycia kluczowych surowców, przez wspomaganie odpowiednich reakcji chemicznych zachodzących podczas procesu produkcyjnego. Domieszka jest produkowana w Polsce, a sprzedawana na prawie cały świat (m. in. Indie, Argentyna, Meksyk, Indonezja, Korea Południowa, Turcja, Rumunia, Anglia, Polska).

Jest to technologia dla bardziej wydajnego energetycznie budownictwa wpisująca się w Unijne dyrektywy o wydajności energetycznej budynków.  Produkcja innowacyjnych mineralnych materiałów budowlanych i izolacyjnych z naturalnych surowców (piasek, cement, wapno, gips i środek pianotwórczy).

Według słów reprezentantów spółki budowa własnej fabryki pozwoli na wprowadzenie na rynek produktów powstałych w innowacyjnych i bardziej ekologicznych procesach oraz z jak najmniejszym śladem węglowym.

Jak mówi Wójt Gminy Tomasz Stolarczyk: “Końcowe podpisanie umowy to efekt ponad rocznych starań, negocjacji i rozmów. Podkreślenia wymaga fakt, że pozyskanie inwestora w obecnych czasach, a tym bardziej na terenie wiejskim nie jest łatwe i wymaga naprawdę ogromnego nakładu pracy.
Jestem jednak zadowolony z efektu. Dziś możemy liczyć na powstanie zakładu w którym miejsca pracy znajdą przede wszystkim nasi Mieszkańcy. Może nie w skali makro, jednak według mojej opinii trwający właśnie proces transformacji naszego regionu będzie oparty na rozwoju tego typu  mniejszych firm – obdarzonych jednak potencjałem innowacyjności – a takim na pewno jest PMX Labs.  Jak widać mimo wszystko Strefa się rozwija, a powstający zakład jest przyszłością budownictwa izolacyjnego. Jest też kolejnym kamyczkiem w transformacji naszej gminy – krokiem niewątpliwie w dobrym kierunku”.

Firma w latach 2022 – 2023 będzie prowadzić prace budowlane polegające m. in. na budowie zakładu oraz uruchomieniu linii technologicznych, a produkcję zamierza uruchomić w roku 2023. Docelowe zatrudnienie wynosić będzie co najmniej 13 osób.

Informacja dot. listy dzieci przyjętych do żłobka

Gminny żłobek “Kubuś i Przyjaciele” w Rząśni informuje, że w sekretariacie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rząśni można zapoznać się z listą dzieci przyjętych do żłobka.

Informacji na powyższy temat udziela Pan Damian Mikołajczyk – koordynator zajmujący się tworzeniem żłobka w Rząśni.
Informacje będą udzielane w godzinach od 8.00 do 14.00 każdego dnia. Wszystkich zainteresowanych prosi się o kontakt pod nr tel. 44 631 – 71 – 97. 

Rekrutacja do projektu „Utworzenie miejsc opieki żłobkowej w Gminie Rząśnia”

Rekrutacja do projektu „Utworzenie miejsc opieki żłobkowej w Gminie Rząśnia”

Ważne!! Informacje dotyczące zmiany siedziby Urzędu

W ślad za naszym komunikatem z dnia 13 sierpnia 2021 r. informujemy, że od dnia 18 sierpnia 2021 roku zmianie uległa lokalizacja dotychczasowej siedziby Organów Gminy Rząśnia – Wójta i Rady Gminy Rząśnia oraz Urzędu Gminy w Rząśni na nowy adres: Rząśnia, ul. 1 Maja 37.

Od 18 sierpnia 2021 roku lokalizację zmieniły również:
 Zakład Gospodarki Komunalnej w Rząśni,
– 
Gminny Zespół Oświaty w Rząśni,
– 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśni,
– 
Urząd Stanu Cywilnego w Rząśni.

Mając na uwadze powyższe  okoliczności związane między innymi z przenoszeniem infrastruktury systemów informatycznych i telekomunikacyjnych, narzędzi programowych oraz baz danych w  dniach 18-19 sierpnia br.  obsługa interesanta  może zostać wyłączona  lub ograniczona do wyjątkowych spraw niecierpiących zwłoki.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Informacja dotycząca zmiany siedziby Urzędu

Na podstawie odpowiednich uchwał Rady Gminy Rząśnia dotyczących między innymi zmiany adresów Organów Gminy Rząśnia oraz niektórych jednostek, w związku z realizacją Zarządzenia Wójta Gminy Rząśnia UGO.0050.30.2021.ANS  z dnia 7 lipca 2021 roku  w sprawie wprowadzenia procedur związanych ze zmianą siedziby Urzędu Gminy w Rząśni i jednostek organizacyjnych, których dotyczy zmiana siedziby, informujemy, że od dnia 18 sierpnia 2021 roku zmianie ulega lokalizacja dotychczasowej siedziby Organów Gminy Rząśnia – Wójta i Rady Gminy Rząśnia oraz Urzędu Gminy w Rząśni na nowy adres: Rząśnia, ul. 1 Maja 37.

Od 18 sierpnia 2021 roku zmiana lokalizacji siedziby dotyczy jednocześnie:
Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rząśni,
Gminnego Zespołu Oświaty w Rząśni,
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rząśni,
Urzędu Stanu Cywilnego w Rząśni.

Mając na uwadze powyższe  okoliczności związane między innymi z przenoszeniem infrastruktury systemów informatycznych i telekomunikacyjnych, narzędzi programowych oraz baz danych w  dniach 18-19 sierpnia br.  obsługa interesanta  może zostać wyłączona lub ograniczona do wyjątkowych spraw niecierpiących zwłoki.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 

Plik do pobrania:
informacja dotycząca zmiany siedziby Urzędu oraz niektórych jednostek Gminy.

na Piknik Rodzinny oraz Dzień Otwarty nowego budynku Urzędu Gminy w Rząśni

Zaproszenie na piknik rodzinny i dzień otwarty nowego Urzędu

Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk wraz z Radą Gminy Rząśnia zapraszają wszystkich Mieszkańców na Piknik Rodzinny oraz Dzień Otwarty nowego budynku Urzędu Gminy w Rząśni.

Impreza odbędzie się w dniu 8 sierpnia 2021 r. (niedziela) od godz. 14:00 na placu przed nowym budynkiem Urzędu Gminy przy ul. 1 Maja 37.

Przewidziano liczne atrakcje – przede wszystkim dla najmłodszych, m. in. animacje, gry i zabawy, bańki mydlane, pokaz balonów, pokazy i warsztaty akrobatyczno – cyrkowe, dmuchany plac zabaw i spektakl ekologiczny “Dusza lasu” i “Podniebna misja”.

Oprócz tego wszyscy nasi Mieszkańcy będą mogli w zorganizowany sposób obejrzeć od wewnątrz, jeszcze przed jego oficjalnym otwarciem, budynek nowego Urzędu Gminy. Mieszkańcy będą oprowadzani po budynku przede wszystkim przez Wójta Gminy, który opowie im m. in. o specyficznych i nowoczesnych rozwiązaniach technicznych, architektonicznych i ekologicznych zastosowanych w tym budynku.

Na miejscu będzie również otwarty mobilny punkt spisowy Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Poza tym wszyscy uczestnicy pikniku i dnia otwartego mogą liczyć na kilka niespodzianek, które na pewno przypadną im do gustu oraz z pewnością będą dobrym uzupełnieniem wspaniałej zabawy.

Serdecznie zapraszamy.

Zaproszenie na Piknik Rodzinny oraz Dzień Otwarty nowego budynku Urzędu Gminy w Rząśni

Zaproszenie na Piknik Rodzinny oraz Dzień Otwarty nowego budynku Urzędu Gminy w Rząśni

Program “Dobry Start”. Wizyta eksperta ZUS

W związku z powstałą od 1 lipca 2021 r. zmianą zasad składania wniosków w Programie “Dobry start” polegającą na obsłudze wniosków przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i koniecznością ich składania tylko w formie elektronicznej, serdecznie zapraszamy na spotkanie z ekspertem ZUS, który pomoże np. w założeniu konta na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, co umożliwi złożenie takiego wniosku.

Spotkanie będzie miało miejsce w dniu 11 sierpnia 2021 r. (środa) w Urzędzie Gminy w Rząśni w godz. 9:00 – 11:00.

Program "Dobry Start". Wizyta eksperta ZUS

Program “Dobry Start”. Wizyta eksperta ZUS