W środę 3 lipca 2024 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni, Filia w Kodraniu zorganizowała wycieczkę dzieci wraz z opiekunami do Alpakarnii w Poczesnej koło Częstochowy. Pracownicy Alpakarnii przywitali Nas bardzo serdecznie i omówili zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują podczas zwiedzania mini zoo.

Dzieci miały okazję zobaczyć, poznać, pogłaskać i nakarmić alpaki, kozy, zebry, osły, wielbłądy, miniaturowe kangury, surykatki oraz egzotyczne ptaki, żurawie, papugi i flamingi. Te niezwykłe zwierzątka okazały się bardzo przyjazne i wzbudziły dużą sympatię wśród milusińskich.

Następnie był czas na zabawę na placu zabaw i dmuchańcach. Kolejnym punktem wycieczki było pieczenie kiełbasek na ognisku i ich skosztowanie. Na zakończenie odbyły się warsztaty rękodzielnicze, gdzie dzieci lepiły z gliny własne alpaki, które zabrały ze sobą.

Pomimo kapryśnej pogody wycieczka była dla dzieci dużym przeżyciem. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami, możliwość ich karmienia sprawił dzieciom ogromną frajdę. Wróciliśmy z solidną dawką nowej wiedzy, uzbrojeni w wielkie doświadczenie i z uśmiechem na twarzy.

Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni Filia w Kodraniu.

Podobne wpisy: