Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Rząśnia

Bezpłatny System Informowania i Ostrzegania SISMS

Uprzejmie informujemy, iż od 12 sierpnia 2015 roku mieszkańcy Gminy Rząśnia mogą korzystać z bezpłatnego, mobilnego systemu ostrzegania i informowania SISMS.

Samorządowy Informator SMS (SISMS) jest systemem mającym na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa Mieszkańców, ale również skuteczną komunikację samorządu z mieszkańcami we wszystkich obszarach funkcjonowania.

Podstawową rolą systemu jest przekazywanie informacji np. o zagrożeniach atmosferycznych, tj. wichurach, gwałtownych burzach, opadach, itd. jak również powiadamianie mieszkańców o poważnych awariach, np. wodociągowych, energetycznych czy drogowych. Ponadto na bieżąco będą wysyłane komunikaty np. o bezpłatnych badaniach lekarskich i programach zdrowotnych, zbliżających się terminach opłat podatkowych, terminach składania dokumentów, itp. oraz wszelkich ciekawych wydarzeniach na terenie Gminy Rząśnia związanych z m. in. z promocją, sportem czy kulturą np. o imprezach, zawodach itp., jak również wszelkich innych ważnych wydarzeniach na terenie gminy.

Mieszkańców zainteresowanych korzystaniem z usługi zapraszamy do skorzystania z dedykowanego formularza rejestracyjnego (z dostępem do formularza zmiany ustawień Użytkownika), umieszczonego pod adresem: www.rzasnia.pl/sisms, (alternatywnie: www.sisms.pl/rejestracja/wybor/1153/Gmina_Rząśnia) lub po kliknięciu w odpowiedni odnośnik na niniejszej stronie.

Wszystkich użytkowników smartfonów zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji „Komunikator SISMS”.

Dzięki komunikatorowi SISMS można otrzymywać wiadomości o tym, co się dzieje w Gminie Rząśnia, wzbogacone dodatkowo plikami multimedialnymi (np. zdjęcia, filmy, pliki audio). Komunikator SISMS przeznaczony jest dla posiadaczy urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS, a w najbliższej przyszłości Windows Phone.

Pobranie aplikacji jak i korzystanie z niej jest dla użytkownika bezpłatne. Komunikator wymaga jedynie połączenia z internetem, jednak ilość danych pobieranych przez aplikację jest bardzo niska. W związku z tym koszty użytkowania są znikome, a nawet zerowe jeżeli korzystamy z darmowego Wi-Fi czy też sieci domowej.

Informacje wysyłane za pośrednictwem komunikatora zostały podzielone na trzy kategorie, każdej przydzielono inny kolor:

wiadomości na szarym tle to informacje (np. zaproszenia na ciekawe wydarzenia kulturalne, koncerty, imprezy sportowe, informacje o terminach składania wniosków i dokumentów lub opłat, bezpłatnych badaniach itp.),

wiadomości na żółtym tle to ostrzeżenia (np. przed groźnymi zjawiskami pogodowymi),

wiadomości na czerwonym tle to alarmy (np. alarm o ewakuacji).

Komunikator SISMS ma wiele zalet, w tym m. in.:

• jest nowoczesnym sposobem przekazywania informacji w atrakcyjnej multimedialnej formie, usprawnia tym samym komunikację z Państwem,

• gwarantuje szybkie i bezpośrednie przekazywanie wiadomości wprost do użytkownika urządzenia mobilnego, w tym informacji o zagrożeniach, co zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Rząśnia,

• umożliwia jednoczesne poinformowanie dużej liczby mieszkańców gminy,

• umożliwia wysyłanie informacji tematycznych do zdefiniowanej grupy użytkowników (np. mieszkańców danej miejscowości),

• jest wolny od reklam (nie zawiera spamu).

Korzystanie z aplikacji jest niezwykle proste. Wystarczy pobrać na swoje urządzenie aplikację o nazwie „Komunikator SISMS”. Można to zrobić za pomocą kodu QR umieszczonego na materiałach promujących aplikację (m. in. na plakatach, ulotkach czy tablicach informacyjnych w poszczególnych miejscowościach, na oficjalnej stronie Gminy pod adresem: www.rzasnia.pl (zachęcamy do skorzystania z formularza on-line) lub z platformy Google Play, oferującej aplikacje dla systemu Android czy też AppStore dla systemu iOS. Szczegóły dotyczące aplikacji i bezpośredni link służący do jej pobrania można znaleźć także na stronie www.sisms.pl.

Pobierz aplikację za pomocą kodu QR: Bezpłatny System Informowania i Ostrzegania SISMS

Aby mieszkańcy naszej Gminy mogli bezpłatnie otrzymywać smsowe powiadomienia dotyczące ich miejsca zamieszkania, powinni zarejestrować się w systemie wysyłając na ogólnopolski numer 661 000 112 wiadomość SMS z kodem przypisanym do danego serwisu informacyjnego (tabela poniżej).

Osoby zarejestrowane w systemie, będą otrzymywać wiadomości SMS nie ponosząc żadnych opłat. Jedynym wydatkiem jest koszt związany z rejestracją, podczas której wysyłamy SMS-a z wybranym kodem, przy czym należy zwrócić uwagę, że w jednym SMS-ie można wpisać tylko jeden kod. Przy pierwszej rejestracji do systemu należy zapoznać się z Regulaminem i odesłać SMS o treści ZGODA.

Opłata za SMS-a rejestracyjnego, wynosi tyle, ile standardowy SMS u operatora z którego sieci korzystamy. W analogiczny sposób w każdej chwili możemy się wyrejestrować lub zmienić serwis informacyjny (należy wpisać kod wyrejestrowujący).

Serwis informacyjny

poszczególnych sołectw

Kod

rejestrujący

Kod

wyrejestrowujący

Sołectwo Augustów Tak.epj051 Nie.epj051
Sołectwo Będków Tak.epj052 Nie.epj052
Sołectwo Biała Tak.epj053 Nie.epj053
Sołectwo Broszęcin-Kolonia, Broszęcin Tak.epj054 Nie.epj054
Sołectwo Gawłów Tak.epj055 Nie.epj055
Sołectwo Kodrań-Kopy Tak.epj056 Nie.epj056
Sołectwo Marcelin Tak.epj057 Nie.epj057
Sołectwo Rekle Tak.epj058 Nie.epj058
Sołectwo Rząśnia Tak.epj059 Nie.epj059
Sołectwo Stróża Tak.epj0510 Nie.epj0510
Sołectwo Suchowola Wieś Tak.epj0511 Nie.epj0511
Sołectwo Suchowola Majątek Tak.epj0512 Nie.epj0512
Sołectwo Zielęcin Tak.epj0513 Nie.epj0513
Sołectwo Żary-Rychłowiec Tak.epj0514 Nie.epj0514
Opłata za wysłanie SMS-a jest zgodna z planem taryfowym Państwa operatora.
W treści SMS-a powinien być wpisany tylko kod rejestrujący serwisu.
Zawarty w kodzie znak “0” jest cyfrą “zero”.

W razie dodatkowych pytań, problemów technicznych itp. prosimy wszystkich zainteresowanych Mieszkańców o bezpośredni kontakt z Urzędem Gminy w Rząśni – Pan Artur Ruka, nr tel.: 44 631-71-22, wew. 233, adres e-mail: artur.ruka@rzasnia.pl.

 

Pliki do pobrania:
Regulamin świadczenia Usług drogą elektroniczną dla Użytkowników Systemu SISMS z dnia 10.04.2015 r.

Usługa jest świadczona przez SISMS Sp. z o. o. na rzecz Użytkownika na podstawie umowy zawartej z Gminą Rząśnia. Usługa jest świadczona zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie: www.sisms.pl/regulaminy. Akceptacja regulaminu jest konieczna do korzystania z systemu.